VOLNÝ ČAS

Ve volném čase si můžete udělat krásný výlet a navštívit některé z těchto míst.

SKI Areál Jimramov

SKI Areál Jimramov leží na severních svazích obce Nový Jimramov. Svojí rozlehlostí, členitostí a množství využití tras pro sjezd je naprosto ojedinělý na Vysočině. Poskytuje výborné lyžařské prostředí jak pro náročné lyžaře, tak i pro naprosté začátečníky. Od nás je vzdálen pouze 5min. Více info zde.

SKI SNOWPARK Harusák

Zalyžujete si na Harusáku i za šera a tmy, protože je svah po celé délce osvětlen, večerní lyžování forever! Harusův kopec je zasněžován po celou sezónu moderními sněžnými děly. Více info zde.

PEKLO čertovina

V lesích na Čertovině u Hlinska vyrostl unikátní projekt PEKLO. Čertovinské peklo je jediné svého druhu nejen v naší republice, ale i v celé Evropě a nabízí nezapomenutelný zážitek ve formě zábavy pro celou rodinu. Více info zde.

Pohádková vesnička

Chcete se ocitnout v pohádce? Více info zde.

Trampolína

Zaskákejte si u nás na trampolíně.

Bazén

Zchlaďte se a zaplavte si v našem bazénu.

Koňské stezky

V případě projížďky s koňěm jsou mapy jezdeckých stezek k vyzvednutí v naší stáji.

Zřícenina hradu Štarkov

Na skalnatém vrcholu vyrostl kdysi dávno, snad ve 13. století, hrad. Protože se na něm usídlil loupeživý rytíř, který ohrožoval pokojné obyvatele a pocestné, musel být hrad zbořen, aby se již nikdy sídlem loupežníků nestal. Protože demoliční četa neodvedla svou práci do puntíku, dochovaly se nám do současnosti kusy hradeb a část válcové věže.

Skalní útvar s jménem Prosička

Cestou od statku Javorek se musíte vydat po modré značce. Putování vás povede okolo samoty zvané Doly, od ní se pozvolným stoupáním lesními cestami pomalu dostanete ke kamennému moři, to je již předzvěstí obou skalních útvarů, které Prosičku tvoří.Nádherné výhledy potkáte už cestou, ale vrcholové vyhlídce se žádný z nich nevyrovná. Nabídne se vám pohled do údolí říčky Fryšávky původně zvané Vříště. Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout Krkonoše, Orlické hory nebo Špilberk. Přístup na oba skalní útvary poměrně snadný, takže nemusíte být horolezci, abyste se dostali až na vrchol. Na vrcholu vyššího skalního útvaru se tyčí dřevěný kříž.

Javorek

Je to samostatná obec nedaleko Jimramova, se sto deseti stálými obyvateli. Rozkládá se v nadmořské výšce 600m nad mořem. Směrem k Jimramovu, asi 3km od vesnice, najdete skálu s názvem Prosička a turisty hodně navštěvovaná je takézřícenina hradu Štarkova. Místní tu využívají v zimě lyžařský vlek nedaleko v Novém Jimramově, najdete tu rybník i hřiště. Zajímavou dominantou Javorku je Husův kámen, který můžete vidět na návsi. Pamětní deska na něm umístěná pochází z dílny sochaře Julia Pelikána. Majitelé hradu Skály (Štarkva) byli již ve dvanáctém století nazýváni pány z Javorka. Hrad byl původně i sídlem úřadů. Název postupně zlidověl a Byl zkrácen na Štarkov. V roce 1452 se na místě hradu nacházely už jen zříceniny. Největším statkem v Javorku byla rychta, jejíž majitelé byli již v roce 1372 darovací listinou od majitele panství, Archleba ze Stařechovic od všech robot a povinností osvobozeni. Mimo to měla rychta právo na jednoho kováře, řezníka, obuvníka a pekaře a právo rybolovu na řece Fryšávce. V roce 1664 byla tato práva hrabětem Leopoldem z Náchoda obnovena.